Daugelis mūsų mano, kad tik šiuolaikiniams žmonėms ir tautoms galime būti dėkingi už taip vadinamą modernumą. Daugybę metų filosofai bandė suvokti žmonijos civilizacijos istoriją. Susidūrę su šios istorijos galybe, kartais ją bandydavo supaprastinti, o kartais net ne taip suprasdavo.

Tačiau kai į istoriją pažiūrime giliau, galime pamatyti, kad daug didesnis žmonių skaičius įtakojo mokslo, inžinerijos, technologijų ir medicinos pasaulius, kurių vaisiais mėgaujamės dabar. Teisinga būtų teigti, kad ne tik Vakarai prisidėjo prie 21-ojo amžiaus mokslo ir technologijų statymo, reikia prisiminti dar vieną grupę ir kultūrą, kuri  taip pat nemažai prisidėjo prie šiuolaikinio pasaulio kūrimo, tačiau, kad ir kaip gaila būtų dažnai ji yra pamirštama.

Tai arabai, plačiau arabų-musulmonų civilizacija. Svari priežastis, kodėl arabų-musulmonų indėlis buvo nustumtas, greičiausiai yra tai, kad savo išradimais jie pagrinde dalinosi ir juos skleidė tiek Vakarų tiek Rytų Azijoje. Kita priežastis, kodėl jie buvo pamiršti yra tai, kad istorija kartais būna rašoma tų, kurie nesimpatizuoja arabams ar nėra susipažinę su praeities Arabų pasaulio pasiekimais. Tačiau pasaulis ir mūsų suvokimas keičiasi su kiekviena minute. Taigi ne tik atviresni darosi knygas rašantys istorikai, tačiau ir visa globalinė kultūra tampa atviresnė kitų šalių bei kultūrų atradimams bei pasiekimams.

Pasaulio pažinimas bei mokslo vystymosi procesai vyksta nuo pat žmonijos egzistavimo pradžios iki dabar, o musulmonai irgi yra svarbi šio vystymosi grandinės dalis, prisidėję prie daugybės sričių, tokių kaip Matematika, Geografija, Chemija, Medicina, Astronomija ir Algoritmai.

Paroda Arabų įtaka mokslo pasauliui suteikia galimybę pažinti praeities Arabų indėlį į mokslą. Joje eksponuojami darbai, nuotraukos ir dokumentai, kurie atskleidžia didį Arabų indėlį Matematikos, Chemijos, Medicinos, Astronomijos, Kartografijos, Mechanikos, Gyvūnų mokslo ir Farmacijos srityse.

Parodą parengė:

Aleksandrijos Biblioteka (Egiptas), bendradarbiaudamas su Kultūros centru In Actio (Lietuva).

Facebooktwitterlinkedinmail