Paroda: Islamiškoji ir modernioji arabų kaligrafija pristato 30 meno darbų, kuriuos sukūrė kaligrafijai: Mohamed Ibrahim ir Mohamed Gomaa.

Kaligrafija yra žinoma kaip “gražus rašymas ranka”, arabų kalba tai taip pat reiškia “rašiklio/plunksnos menas” ir “geometrijos dvasia”. Arabų kaligrafija yra unikali arabų ir islamo meno šaka, kuri jungia literatūrinį arabų kalbos paveldą su islamo religiją. Tai yra nepaprasto grožio, turtingumo ir galios meno tradicija. Koranas arabų rašto ir kaligrafijos raidai turėjo didelę įtaką ir svarbią rolę, jis įkvėpė ir paskatino Dievo žodžio gražinimą. Pirmasis Korano apreiškimas įkvėpė arabų ir musulmonų meninkus būti kurybiškais ir naudoti kaligrafiją kaip dvasinės ir meninės tapatybės išraišką. Šimtmečius kaligrafija buvo naudojama architektūros statiniams, rankraščiams ir kasdieninio gyvenimo daiktams puošti. Nors arabų ir islamo pasauliui būdinga įvairovė, arabų kaligrafija yra labai svarbus islamo meno elemtas, kuris šį pasaulį vienija. Tai menas, garbinimo forma, kuri suvaidino svarbią rolę Arabų ir Islamo kultūroms.

Per šimtmečius kaligrafija išliko aukščiausia meno forma, kuri pakeitė dizainą, tapybą ir skulptūrą. Kaligrafija buvo naudojama ne tik ant rūmų ir mečečių, bet ir ant rūbų, kilimų, dekoruotų daiktų ir literatūros kūrinių.

Paroda Islamiškoji ir modernioji arabų kaligrafija atskleidžia moderniųjų menininkų darbus, kurie pristato Aleksandrijos Bibliotekos Arabų Kaligrafiją. Parodą sudaro keletas skirtingų meno mokyklų kaligrafijos darbų, kurie buvo atspausdinti Aleksandrijos Bibliotekos bendradarbiajant su UNESCO.

Šios parodos tikslas – atkreipti dėmesį į šių kaligrafų unikalius pasiekimus ir parodyti Arabų kaligrafijos eksperimentus – perėjimą nuo klasicizmo iki modernizmo.

Parodą parengė:

Aleksandrijos Biblioteka (Egiptas), bendradarbiaudama su Kultūros Centru “In Actio”.

Facebooktwitterlinkedinmail