Trumpa biografija:
Gimė 1978 m. 1996 m. baigė Nemenčinės vidurinę mokyklą (Vilniaus rajonas).
1996-2002 m. studijavo Lietuvos edukologijos universitete ir įgijo filologijos bei sociologijos magistro laipsnius. 2004-2007 m. Lietuvos socialinių tyrimų centre ir Vilniaus universitete studijavo doktorantūroje ir 2007 m. įgijo socialinių mokslų daktaro laipsnį sociologijos mokslo kryptyje. Šiuo metu pagrindinė darbovietė – Lietuvos edukologijos universitetas, eina docentės pareigas, vadovauja Socialinio darbo ir sociologijos katedrai.

Atstovaujama institucija – Lietuvos edukologijos universitetas – didžiausias Lietuvoje pedagogus rengiantis universitetas, kurio tikslas yra parengti savimi pasitikintį, jaunatvišką ir kompetentingą mokytoją.

Kultūros centras „In Actio“ su gerb. soc. mokslų daktare Elena Kocai bendradarbiauja konferencijos  „Kritinis mąstymas ir prieštaringos temos” rėmuose (2017.09.28). Konferencijos metu gerb. dr. Elena Kocai skaitys pranešimą „Sumanus tarptautinės patirties adaptavimas Lietuvos mokyklose: galimybės ir kritinės įžvalgos”

Trumpai apie pranešimą:

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, mūsų šalis įsiliejo į demokratinių valstybių erdvę, kurioje jauniems žmonėms sudarytos sąlygos mokytis vieniems iš kitų ir dalintis gerąja patirtimi įvairiose srityse – švietime, kultūroje, politikoje, ekonomikoje, teisėje. Šiandieną be galo svarbu yra atskleisti jaunimo kūrybinį potencialą, žinių troškimą, aktyvumą, tokiu būdu prisidedant prie asmenybės ir visuomenės gerovės. Ne mažiau svarbu yra skatinti jaunuolius objektyviai įvertinti tai, ką jie mokosi ir ką daro. O gebėjimas kritiškai mąstyti šiuolaikiniame sociume yra vertinamas kaip viena esminių bazinių kompetencijų, kuri pasireiškia gebėjimu analizuoti skirtingus požiūrius ir priimti pagrįstus sprendimus.