Kompasas-Zmogaus teisiu ugdymo vadovas darbui su jaunimuŽmogaus teisės yra neatsiejamos ir neatskiriamos teisės, kuriomis žmogus gali naudotis tik dėl to, kad jis yra žmogus. Vienas iš svarbiausių iššūkių – įsitikinti, kad tai rūpi kiekvienam, kad ir kur pasaulyje jis būtų. Tačiau neužtenka rūpintis žmogaus teisėmis vien tik teisiniais dokumentais, todėl Europos Taryba taip pat inspiruoja dialogą su visuomene bei visuomenės veikėjais, kurie propaguoja žmogaus teises pasaulyje ir stengiasi trukdyti neteisingumui, priespaudai ir diskriminacijai.Šio proceso raktas yra švietimas. Europos Taryba turi daug ir įvairių būdų bei programų padėti mokyti šio proceso bei kelti jo vertę.

“KOMPASAS – žmogaus teisių ugdymo vadovas darbui su jaunimu” yra viena iš tokių priemonių. Ją sudarė Europos Tarybos Jaunimo ir sporto direktoratas, 50–ųjų Europos žmogaus teisių konvencijos metinių proga. Šioje knygoje nesiūlomi iš anksto parengti būdai kaip išvengti žmogaus teisių pažeidimų. Ji skirta padėti paaugliams, jaunuoliams ir su jais dirbantiems formaliojo bei neformaliojo ugdymo darbuotojams išmokti spręsti su žmogaus teisėmis susijusius klausimus įvairiose situacijose. Dėl šių priežasčių mūsų organizacija ir užsibrėžė tikslą, šį leidinį išverti į lietuvių kalbą, taip jį padarant prieinamesnį didesnei visuomenės daliai Lietuvoje.

„KOMPASO“ tikslas – ne pateikti žmogaus teisių pažeidimų sprendimo būdų, o padėti jaunimui ar dirbantiems su jaunimu spręsti įvairiausius klausimus, kurie iškyla įvairiose situacijose sprendžiant žmogaus teisių klausimus. Šiuo jaunimo žmogaus teisių ugdymo vadovu siekiama ne primesti vertybes, o šias vertybes atskleisti kaip visuomenės dalį. Taigi “KOMPASAS” yra ugdymo vadovas, kurio pagrindinis uždavinys yra supažindinti su idėja ir motyvacija imtis veiklos Žmogaus teisių ugdymo sferoje su jaunimu. Ilgalaikis šio vadovo uždavinys yra sukurti kultūrą, kurioje žmogaus teisės yra suprantamos, ginamos ir gerbiamos. Todėl galima sakyti, jog kiekvienas, dirbantis su kitais žmonėmis, dalyvauja žmogaus teisių švietime.

Europos Komisija “KOMPASĄ” išleido 2002 m. ir nuo tada šis vadovas yra išverstas į daugybę kitų kalbų. Daugiau informacijos apie tai galite rasti čia: www.coe.int/compass 2010 m. birželio mėn. Kultūros centras “In Actio” bendradarbiaudamas su Europos Taryba pristatė “Kompasą” lietuvių kalba. Knyga išleista 1000 vienetų tiražu. Jei esate jaunimo darbuotojas ir planuojate imtis veiklos su jaunimu žmogaus teisių ugdymo srityje Žmogaus teisių ugdymo vadovą “KOMPASAS” galite užsisakyti parašydami trumpą prašymą skirti jums knygą nemokamai. Prašymus siųskite el. paštu kompasas@in-action.eu. Dėmesio!!! Jei reikia, pašto išlaidas turi apsimokėti gavėjas.
“KOMPASAS nurodo kryptį ir neleidžia pasiklysti!!!” Nacionalinių mokymo kursų “Kompasas Lietuvoje” dalyviai.

Naudingos nuorodos:

Partneriai

 

 

Socialiniai remėjai

 

Facebooktwitterlinkedinmail