Fotomeninko Gyčio Matiuko paroda „ČERNOBYLIO ŠEŠĖLIAI“

PARODA „ČERNOBYLIO ŠEŠĖLIAI“

Coffee Inn Roasters, Pylimo g. 19, Vilniuje

Maloniai kviečiame dalyvauti rugsėjo 9 d. penktadienį 17 val. vyksiančiame fotomenininko Gyčio Matiuko parodos, skirtos Černobylio atominės elektrinės tragedijos trisdešimtmečio metinių paminėjimui ir jos skaudžių pasekmių viešinimui, atidaryme.

Paroda vyksta LR Seime šeštadienio posėdžio metu svarstomo Elektros energetikos sistemos bei elektros energijos rinkos apsaugos įstatymo projekto išvakarėse. Įstatymo tikslas nustatyti apsaugos priemones, siekiant užkirsti kelią nesaugiose trečiųjų šalių elektrinėse pagamintos nešvarios elektros energijos patekimui į Lietuvos elektros energijos rinką.

Kultūros centras „In Actio“ kartu su fotomenininku Gyčiu Matiuku pristato foto pasakojimą apie Černobilio dabartinę situaciją. Radiacija spinduliuojantys tušti namai, sutrūniję suolai sugriuvusiose mokyklose, surūdijusios kūdikių lovelės gimdymo namuose, palikti vaikų žaislai, apleistos karuselės byloja apie kraupią praeitį ir didelės nelaimės šešėlius.

Praėjus 30 metų po katastrofos fotografas Gytis Matiukas lankėsi katastrofos vietoje ir užfiksavo, kaip aplikinės vietovės atrodo šiandien. Mokyklos, ligoninės, namai, daiktai – viskas liko taip, kaip juos paliko skubiai evakuojami gyventojai. Kaip sako Černobylio realybę įamžinęs fotografas – „Nelaimė palietė tūkstančius žmonių, ir tik atvykęs čia, gali įvertinti katastrofos mastą ir pasekmes“.

Paroda skirta atminti sugriautų žmonių likimus ir paskatinti ateities kartas mokytis iš praeities klaidų išvengiant panašių tragedijų ateityje. Parodos tikslas – atkreipti visuomenės, ypatingai jaunosios kartos, dėmesį į atominės energetikos netvarią plėtrą ir galimas neigiamas jos pasekmes. Ypač tai aktualu dabartinėmis sąlygomis, kai šalia Vilniaus Baltarusijos teritorijoje statomas naujas monstras – Astravo atominė elektrinė.

Sveikata, saugumas, šeima – tai vertybės, kurių mes linkime savo artimiausiems žmonėms. Siekdami kurti saugią rytojaus Lietuvą, turime ne tik užtikrinti, jog panaši tragedija nepasikartotų Astrave, bet tuo pačiu jaunajai Lietuvos kartai pasakoti apie Černobylio tragedijos padarinius ir pasekmes.

Radiacija tragedijos atveju prasiskverbia visur ir greitai sklinda už miestų ir valstybių ribų. Šiomis dienomis svarbu kalbėti net tik apie socialiai atsakingą verslą, bet ir socialiai atsakingą politiką, gyventojų pilietiškumą, tinkamą jaunosios kartos švietimą ir ugdymą.

Iki susitikimo parodoje!

Save

Save

Facebooktwitterlinkedinmail