Tarptautiniai mokymo kursai kaip užtikrinti vaikams draugišką mokymų aplinką

Nors jaunų tėvų skaičius ES negali būti laikomas didelis, tie, kurie tampa jaunais tėvais susiduria su įvairiomis kliūtimis. Riboti finansiniai ištekliai dažnai juos atriboja nuo bendruomenės, pasireiškia mokymosi sunkumai, sumažėja galimybių dalyvauti veikloje, galinčioje kelti ar įgyti naujas asmenines kompetencijas. Būtina apsvarstyti, kaip stiprinti esamas strategijas ar galimybes šiems jauniems žmonėms,  įsitraukti į neformalųjį ugdymą. Jauni tėvai ir nėščios moterys retai identifikuojami kaip “rizikos grupė”, kuri patiria mokymosi ar savitobulėjimo sunkumus. Pastebėta, kad norint reintegruoti jaunus žmonės po vaiko gimimo į darbo rinką ar pačia visuomenę yra būtina skirti didesnį dėmesį įvairialypio pobūdžio mokymosi sunkumams ir atskirčiai mažinti.

Kaip neformalaus ugdymo bei socialinių projektų ekspertai mes siūlome rinktis bei tobulinti jaunimo veiklas bei užsiėmimus.

Kodėl ir ką galima padaryti, siekiant įtraukti ir tuo pačiu paskatinti jaunus tėvus su mažais vaikais ir/ar nėščiąsias dalyvauti jaunimo veikloje? Tai klausimas į kurį atsakymo buvo ieškoma tarptautinių mokymo kursų “KIDS IN ACTION” metu. Mokymų metu, buvo aptariama kaip įvairių užsiėmimų metu užtikrinti vaikams palankią aplinką. Mokymai vyko 2016 m. balandžio 11-17 d. Vilniuje, Lietuvoje ir subūrė 16 jaunimo darbuotojų ir mokymo vadovų iš Lietuvos, Slovėnijos, Lenkijos, Rumunijos ir Bulgarijos. Jų metu dalyviai gilino ir kėlė savo kompetencijas, kurios galėtų padėti integruoti jaunus tėvus su vaikais iki 4 metų ir nėščias moteris į jų organizuojamas ir vykdomas jaunimo veiklas. Remiantis dalyvių apklausa jau dabar galime teigti, kad šie mokymai prisidėjo atveriant naujas galimybes jauniems tėvams ir nėščiosioms dalyvauti įvairioje veikloje (įskaitant tarptautinę) bei ugdyti savo kompetencijas.

Mokymų metu dalyviai pasirengė konkrečius veiksmų planus savo veikloms su jaunais tėvais ir nėščiosiomis, kurias vėliau jie įgyvendins savo šalyse.

Remiantis  mokymų ir praktikų metu įgyta patirtimi buvo sukurtas internetinis įrankis. Pagrindinis jo uždavinys – jaunimo darbuotojams bei mokymo vadovams suteikti galimybę plėtoti savo kompetencijas bei palengvinti konkrečios grupės įtraukimą į savo veiklas. Jį rasti galite paspaudę žemiau esančią nuorodą:

KIDS IN ACTION – Tool kit for youth workers and trainers about ensurance of kids friendly environment

Šis projektas ir veiklos rėmėsi neformaliojo ugdymo metodikos ir priemonių pagrindu. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas dalyvių kompetencijų plėtrai darbe su jaunais tėvais ir nėščiosiomis bei jų įtraukčiai į jaunimo veiklą. Pagrindinė to priežastis – suteikti dalyviams galimybę ateityje turėti reikiamą patirtį ruošiant savo veiklas bei projektus. Remiantis mokymo kursų ir praktikos laikotarpio metu sukaupta patirtimi dalyviai paruošė Europos Komisijai rekomendacijas susijusias su “Erasmus +” programos tobulinimu. Rekomendacijos tikslas yra skatinti bei suteikti papildomas galimybes dalyvauti jaunimo veiklose ir kelti savo kompetencijas jauniems tėvams su mažais vaikais bei nėščiosioms, priskiriant juos prie mažiau galimybių turinčių jaunimo grupės.

Erasmus+Finansuojama pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Pateiktoje informacijoje atspindėtas dotacijos gavėjo požiūris, o NA ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį.

Save

Facebooktwitterlinkedinmail