2016 m. rugsėjo 9 d. Vilniuje, bendradarbiaujant fotomenininkui Gyčiui Matiukui bei Kultūros centrui „In Actio“ buvo pristatyta paroda, skirta Černobylio atominės elektrinės tragedijos trisdešimtmečio metinių paminėjimui ir jos skaudžių pasekmių viešinimui. Parodos atidarymo metu dalyvavo ambasadorius, politikos mokslų daktaras Žygimantas Pavilionis, žurnalistas visuomenininkas Daumantas Liekis ir gausus ratas bendraminčių.

„ČERNOBYLIO ŠEŠĖLIAI“  –  tai foto pasakojimas apie Černobilio dabartinę situaciją, kurioje radiacija spinduliuojantys tušti griūvantys namai, sutrūniję suolai sugriuvusiose mokyklose, surūdijusios kūdikių lovelės gimdymo namuose, palikti vaikų žaislai, bei niekada nesisukusios karuselės, bei apie tuos kelis vyresnio amžiaus žmones grįžusius po katastrofos namo ar atvykusius šalinti katastrofos padarinių.

Kaip sako Černobylio realybę įamžinęs fotografas – „Nelaimė palietė tūkstančius žmonių, ir tik atvykęs čia, gali įvertinti katastrofos mastą ir pasekmes, tik atvykęs čia gali suprasti koks trapus yra mūsų pasaulis, praėjo vos 30 metų, visą vietovę baigia susigrąžinti gamta..“.

Paroda skirta atminti sugriautų žmonių likimus ir paskatinti ateities kartas mokytis iš praeities klaidų išvengiant panašių tragedijų ateityje. Parodos tikslas – atkreipti visuomenės, ypatingai jaunosios kartos, dėmesį į atominės energetikos netvarią plėtrą ir galimas neigiamas jos pasekmes.

Sveikata, saugumas, šeima – tai vertybės, kurių mes linkime savo artimiausiems žmonėms. Siekdami kurti saugų rytojų, turime ne tik užtikrinti, jog panaši tragedija nepasikartotų, bet tuo pačiu jaunajai Lietuvos kartai pasakoti apie Černobylio tragedijos padarinius ir pasekmes.

Radiacija tragedijos atveju prasiskverbia visur ir greitai sklinda už miestų ir valstybių ribų. Šiomis dienomis svarbu kalbėti net tik apie socialiai atsakingą verslą, bet ir socialiai atsakingą politiką, gyventojų pilietiškumą, tinkamą jaunosios kartos švietimą ir ugdymą.

Norėtumėte šią parodą pristatyti savo patalpose? Prašome susisiekti su Kultūros centro „In Actio“ darbuotojais.

Facebooktwitterlinkedinmail